Alternativní hudební žánry na Živé ulici

Stěžejní část festivalového programu Živé ulice už tradičně tvoří hudba. Během deseti dní vystoupí na několika scénách v centru Plzně stovky interpretů. Velký prostor dáváme současné alternativní progresivní hudbě. Ať už se jedná o muzikanty z Plzně, České republiky nebo celého světa. Chcete objevit další interprety a seznámit se s novinkami na hudební scéně? Dáme vám tipy, co rozhodně nevynechat.

Alternativní hudební žánry na Živé ulici

Jednu z hlavních hudebních linií představuje současná progresivní scéna v čele s interprety, jako jsou Wild Tides, ROLE, Sam Humans, The Prostitutes,  OPAK DISSU nebo KLUCI „Živá ulice dává velký prostor nemainstreamové hudební scéně. Chceme návštěvníky festivalu seznámit s projekty, které stojí za pozornost, ačkoli nejsou tak mediálně známé. Řada interpretů, kteří na Živé ulici vystoupí, získala hudební ocenění nebo na ně byla nominována,“ zve dramaturg festivalu Matěj Halaš.

Alternativní hudba se bude prolínat skrze všechny festivalové scény. Uslyšíte ji jak na Anděl Café Stage, tak v Zach’s pubu nebo na náměstí Republiky. Na dramaturgii se podílelo mimo jiné také Divadlo pod Lampou, které doporučuje nenechat si ujít koncerty Sunflower Caravan, The Atavists nebo The Drain.

Oblíbený pop up bar Inspiral Garden nabídne zahraniční hudební produkce, jejichž výběr si vzali na starosti plzeňští Místní borci. Pod korunami keřů v Šafaříkových sadech zahrají muzikanti z Jihoafrické republiky, Itálie, Francie nebo Velké Británie. Každý večer navíc bude následovat silent party s jedinečnou DJskou selekcí. Do sluchátek vám pustí electro, breakbeat, funky i house.

 

můj program
15.-21.8. 2016
Plzeň žije v létě naplno!
 
Jakou část živé ulice máte nejraději?
Za dveřmi je divadlo 12 %
Živá ulice 77 %
Festival polévky 11 %
Celkový počet hlasů: 702
 
CS EN