CS EN

Buchty a loutky přivítají léto!

Do Plzně míří přivítat léto a zahájit festival Živá ulice legendární soubor Buchty a Loutky, který předvede velikou část jejich dosavadní tvorby. To ale není všechno! 

Buchty a loutky přivítají léto!

VÍTÁNÍ LÉTA

22.6.-23.6.

Do Plzně míří přivítat léto a zahájit festival Živá ulice legendární soubor Buchty a Loutky, který předvede velikou část jejich dosavadní tvorby. To ale není všechno! První dny festivalu Živá ulice mají patřit letní pohodě. Těšit se můžete na oblíbenou Inspiral Garden, originální bar postavený v růžovém podloubí v Šafaříkových sadech, který obsadí na celu sobotu přední český dj Gadjo.cz. K dispozici vám budou piknikové koše, pétanque, míčové hry, plážová lehátka, grily i uhlí k zapůjčení zdarma a především záplava perfektní letní atmosféry v relaxačním prostředí Sadového okruhu.

Vítání léta 2013 se koná společně a zároveň s Dnem Meliny Mercouri, který letos proběhne v rytmu tance. Živá ulice se ráda přidá do kola a tak v sobotu 22.6. spustí od 20 hodin Gadjo.cz spolu s Prague Swing Bastards swingovou tančírnu, která každá týden plní pražské náplavky a kluby mladými lidmi, co ochotně protančí střevíce. 

Vrcholem dvoudenního Vítání léta bude výroba a vztyčení festivalového totemu. Ten pro festival připraví SUPŠ Zámeček v rámci jejich sochařského sympozia, které probíhá v Masných krámech od 15. do 23. června. Přidejte se i vy a přijďte v neděli od 14 hodin pomalovat a vztyčit festivalový totem! Stejně jako všechny sochy, které vzniknou na sochařském sympoziu, i my nabízíme totem do dražby v průběhu celého festivalu (až do 8. září) a výtěžek dražby věnujeme na obnovu zvonů na bazilice Svatého Bartoloměje. Těšíme se na vás!

Program:

Sobota 22.6. / Proluka a Šafaříkovy sady

14:00 / Start, tesání festivalového totemu
15:00 / Buchty a loutky: pohádka Žabák Valentýn
17:00 / Buchty a loutky: pohádka Neposlušná kůzlátka
19:30 / Buchty a loutky: Psycho Reloaded
20:00 / Gadjo.cz & Prague Swing Bastards: Swingová tančírna pod širým nebem

Neděle 23.6. / Proluka a Šafaříkovy sady

14:00 / Start, malování festivalového totemu
15:00 / Buchty a loutky: pohádka Tři malá prasátka
17:00 / Buchty a loutky: pohádka Zlatá husa
18:00 / Vítání léta, vztyčení festivalového totemu a zahájení festivalu Živá ulice

www.buchtyaloutky.cz / www.gadjo.cz / www.zamecek.cz/sympozium/