CS EN

Do plzeňského muzea zavítají historické koloběžky

Čechy jsou zemí koloběžek. Na koloběžce jezdil nejen Hurvínek či Werichova moudrá Zdenička (Královna koloběžka první), ale také Josef Čapek či Václav Havel. Navíc dnes je Česká republika světovou velmocí ve výrobě koloběžek pro dospělé. Výrobci navazují na bohatou historii, kterou se snaží zmapovat Jakub Bostl, šéfkonstruktér značky Yedoo. Jeho sbírka již čítá na 50 modelů, některé z nich budou v rámci festivalu Živá ulice k vidění v plzeňském muzeu. Více o sbírce Jakuba Bostla se dočtete zde.

 

Do plzeňského muzea zavítají historické koloběžky

Po celou dobu festivalu budou koloběžky k vidění v Muzeu loutek. Vždy od 14:00 - 22:00.

Na koloběžkách si Plzni budete moci i zajezdit. Koloběžky Yedoo se totiž staly oficiálním partnerem festivalu Živá ulice. Yedoo do Plzně přiveze na 50 kusů koloběžek z brusu nové kolekce pro velké. Chybět nebudou ani odrážedla a dětské koloběžky.

Půjčovnu koloběžek najdete na náměstí Republiky hned vedle Republika Stage. Koloběžky Yedoo pro děti i dospělé si můžete zapůjčit zdarma, a to od pondělí 11. do neděle 17. srpna vždy od 10.00 do 19.30 hod. K zapůjčení budete potřebovat doklad totožnosti a 1 000 Kč na vratnou zálohu.