CS EN

Festivalový totem aneb máme velblouda

Každý festival by měl mít nějaký znak či sochu a Živá ulice nebude výjimkou. Letos jsme zvolili totem, který bude vyobrazovat velblouda, jednoho ze čtyř zvířat, která jsou zobrazena v plzeňském znaku. Vytvoří ho žáci umělecké školy Zámeček, kterým bychom chtěli moc poděkovat. Vztyčování proběhne v Proluce 23.6 od 18:00.

 

Festivalový totem aneb máme velblouda

Každý festival by měl mít nějaký znak či sochu a Živá ulice nebude výjimkou. Letos jsme zvolili totem, který bude vyobrazovat velblouda, jednoho ze čtyř zvířat, která jsou vyobrazena v plzeňském znaku. Vytvoří ho žáci umělecké školy Zámeček, kterým bychom chtěli moc poděkovat. Vztyčování proběhne v Proluce 23.6 od 18:00

Pokud se nebudete moci z nějakých důvodů zúčastnit, nebojte se. Velbloud bude umístěn do vstupní haly magistrátu a během festivalových dní bude k vidění na různých místech festivalu až do září, kde během festivalu polévky proběhne jeho dražba. Výtěžek bude věnován právě na nové zvony do katedrály.

Totem vznikne v rámci akce „Sochy pro zvony“, kterou pořádá právě umělecká škola. Sympozium má za cíl upozornit na sbírku farnosti a přispět na nové zvony do katedrály sv. Bartoloměje. Sochy, které vzniknou právě během této akce, se budou dražit v záři. Více o této akci na www.zamecek.cz. Přispět na sympozium můžete již nyní na www.hithit.cz.

A proč zrovna totem? Viděli jste snad vítězné Indiány bez totemu, který by vyznačoval jejich území?;)