CS EN

Na ulici jako doma. Zažijte proměnu rušného centra Plzně v kulturní boullevard!

V sobotu 23. června proběhne v plzeňské Americké třídě a přilehlých ulicích pouliční festival Den Meliny Mercouri. Americká se na jeden den promění v pěší boullevard plný kaváren, příjemných zákoutí a uměleckých vystoupení.

Na ulici jako doma. Zažijte proměnu rušného centra Plzně v kulturní boullevard!

Na Americké třídě od Wilsonova mostu k nádraží a v přilehlých ulicích bude od 14 do 22 hodin připraven pestrý program s kavárnami a hospůdkami, několik pódií pro taneční, hudební i divadelní vystoupení, výstavy, otevřené ateliéry a tvůrčí dílny. Účast přislíbili plzeňští žongléři, tanečníci, výtvarníci nebo videotvůrci, další místní umělci a různá sdružení.

Kolemjdoucí si tak budou moci vyzkoušet řadu netradičních pouličních aktivit, třeba vytvořit virtuální graffiti, založit improvizovanou zahrádku, nebo zachytit ulici pohledem fotoobjektivu. Zájemci o historii se dozví, jak měla Americká vypadat podle původních plánů. Příznivci venkovního umění si mohou namalovat na chodník vlastní peršan či jen tak v klidu posedět v jedné z kaváren a pozorovat vystoupení pouličních umělců. Pařížská ulice bude zvát do kinokavárny s animovanými filmy, do divadelního kinoautomatu nebo k zapojení v rámci mnoha výtvarných dílen. Organizátoři počítají s večerní afterparty ve dvou plzeňský klubech.

Kdo se bude chtít i nadále bavit na ulici, může navštívit Náměstí republiky, kde bude ve stejnou dobu probíhat festival Živá ulice. Hudbu a divadlo zde nabídne programový blok United Plzeň, orosenou Plzeň a grilovačku s Kosteleckými uzeninami si dáte v programu Plzeňská promenáda probíhajícím tamtéž.

Zdroj: mesicmelinymercouri.cz