CS EN

Náměstí Republiky obsadilo pouliční divadlo

Pohádky pro děti i působivé performance plné ohně - to byl další blok Multižánrového festivalu Živá ulice - Plzeňská setkání, tentokráte nazvaný Za dveřmi je Plzeň!.

Náměstí Republiky obsadilo pouliční divadlo

A proč Za dveřmi? Představení takových jmen jako jsou Teatr Novogo Fronta (CZ/RU), Divadlo Continuo či Anička Polívková se do Plzně dostali díky Mezinárodnímu festivalu pouličního divadla Za dveřmi - a právě coby jeho ozvěny byla třídenní akce v centru města koncipována, prozradil ředitel festivalu Živbá ulice Jakub Vedral.

Plzeňany neodradila ani nepřízeň počasí a tak se v počtu několika set diváků sešli na každé z připravených představení, které si do posledního zasloužila obrovský aplaus. V městě, které divadlem rozhodně nešetří (celé léto probíhá řada velmi kvalitních představení v rámci festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem) jste se tak mohli dočkat krom již zmíněných i ohnivé show z jiné planey v podání Amanitas Fire Theatre či dětský pohádek v podání divadla KaKá. Víc snad není potřeba dodávat - podívejte se na fotoreportáž;)