CS EN

Náměstí Republiky patřilo trikům na u-rampě, dobré hudbě a letní pohodě

V sobotu 30. června proběhla v Plzni na náměstí Republiky další z akcí festivalu Živá ulice - Plzeňská setkání. “Vítání léta / chill it & grill it!” přilákala i přes panující vedra na u-rampu, hudbu a další aktivity na několik set diváků. 

Náměstí Republiky patřilo trikům na u-rampě, dobré hudbě a letní pohodě

Další z akcí festivalu Živá ulice nabídla i japonského loutkáře či workshopy žonglování

“Abychom docílili správné letní atmosféry, na náměstí jsme dali k zapůjčení zadarmo i několik grilů, ovšem po pohledu na teploměr celkem dobře chápeme, proč se lidé do grilování nehrnuli,” říká Jakub Vedral, organizátor festivalu a dodává: “Počasí by nám mohli závidět i v tropech.” Vítání léta nabídlo již od dvou hodin djskou sestavu Swam Safari soundsystem a ti naladili jamajskou reggae notu na celý den. Úspěchu se dočkal i japonský loutkář Nori Sawa, který do Plzně dorazil s představením Kousky - a bavili se nejenom ti nejmenší.

Diváci měli možnost shlédnout přes den celkem pět exhibicí freestylu na skateboardech a BMX kolech od VSAextreme. Po celý den probíhal na náměstí workshop žonglování a myslelo se i na osvěžení - velkou popularitu si vysloužili dětské bazénky, které záhy přilákaly ty nejmenší.

K večeru se pak na pódiu představila další z kapel soupeřících v soutěži Mladá krev - plzeňská Frajara Putika. Diváci pro ni můžou hlasovat již nyní na facebooku Živé ulice a poslat ji tak na United Islands Music Festival v roce 2013 a do hitparády rádia Kiss Proton. Se sluncem zapadajícím za domy okolo náměstí pak dotvořila atmosféru letní pohody reggae formace Jahtec Jammin´ Job.

Plzeňané i obyvatelé ze široké okolí se můžou již nyní těšit na další program festivalu, který začíná 20. července. Po dobu tří dní budou na náměstí Republiky k vidění pouliční představení v rámci akce Za dveřmi je Plzeň - ozvěn 4. ročníku Mezinárodního festivalu pouličního divadla Za dveřmi v Praze. V centru Plzně se tak objeví například Amanaitas Fire Theatre, Divadlo Continuo, Emiliano Sanchez Alessi z Itálie či česko-ruský soubor Teatr Novogo Fronta s novým představením Causa Fatalis. Kompletní program je k nalezení na oficiálním festivalovém webu www.zivaulice.eu a vstup na všechna představení je zdarma.

Kontaktní osoba:
Adam Ondráček / tiskový mluvčí festivalu Živá ulice - Plzeňská setkání
Ph.: 00420 732 957 387
mail: adam@artprometheus.cz
www.zivaulice.eu

Ke stažení
ikonaFOTO: Vítání léta 30.6.2012Fotografie z akce Vítání léta / chill it & grill it!, která se konala 30. června 2012 na náměstí Republiky v Plzni. Autorem fotografií je Marek Rebroš. (c) ART Prometheus (c) Marek Rebroš