CS EN

Nehudební program Živé ulice 2019

Živá ulice rozehraje centrum Plzně všemi žánry. Nejen hudba na šesti scénách oživí náměstí Republiky a jeho okolí. Nabídneme bohatý program pro děti, výtvarné umění, divadlo, besedy, filmové projekce, food festival národnostních menšin či autorskou módu a český design. 

Nehudební program Živé ulice 2019

Festival Živá ulice už poosmé promění centrum Plzně. Zatímco v červenci do Mlýnské strouhy přivezla pouliční divadlo, v srpnu se můžete těšit na koláž jednotlivých žánrů. Hned první festivalový den zahájíme vernisáží Výstavy Barva na Ulici, která se bude konat v pátek 10. srpna od 16.00 hodin. Umělci tentokrát zpracovávali téma "Svobodně".

Kolik stojí svoboda?

Kromě hudebního programu se můžete těšit i na další zajímavé projekty, jedním z nich je i program k připomenutí 30 let od Sametové revoluce Kolik stojí Svoboda? Naším cílem je i letos připomenout návštěvníkům celého programu důležitost základních principů svobodné demokratické společnosti, kterou se nám podařilo za posledních 30 let vytvořit,“ říká k projektu ředitel festivalu Jakub Vedral. Kolik stojí svoboda? #89 bude probíhat na scénách Živé ulice od 9. do 15. srpna formou divadelních představení, koncertů a setkání a besed s významnými postavami společenského života přelomu 80. a 90. let. Součástí programu bude například debata s ženami českého disentu, zahrají Michal Ambrož & Hudba Praha, Monika Načeva & Michal Pavlíček, Garage & Tony Ducháček a další. V rámci projektu budu k vidění také výjimečné filmařské počiny z 90. let i současnosti. „Promítat budeme například film Špína Terezy Nvotové. Po snímku pak bude následovat debata na téma sexuální násilí a sexismus ve filmech a seriálech s Kamilem Filou,“ dodává k programu Matěj Halaš. Součástí programu bude také netradiční interaktivní divadelní představení Petra Vaňka Úvod do práce s PC - Rekvalifikační kurz

Babylon na plotně a Mint: Plzeň Fashion Market no. 8

Na festivalu Živá ulice už tradičně nebude chybět ani dvoudenní přehlídka alternativní módy a současného designu. Na Mint: Plzeň Fashion Market  se 15. a 16. srpna představení přes 40 prodejců – návrhářů a designéru z České republiky. Těšit se můžete nejen na oblečení a šperky, ale i například bytovou dekoraci. Kromě módy se během dvou dnů rozšíří Živá ulice i o další menší festival – Babylon na Plotně představí kuchyni národnostních menšin žijících v Plzni a Plzeňském kraji. Přijít ochutnávat můžete 13. a 14. srpna do Šafaříkových sadů například speciality z Madagaskaru.

Nejen Loutkoviště pro děti

Proluka bude patřit jako každý rok dětem. Těšit se můžou například na loutkoviště. „Přijďte si zahrát svojí oblíbenou pohádku konečně sami! Vždyť jen vy víte, jak skutečně končí... V Proluce pro vás budou letos připraveny originální konstrukce loutkových divadýlek, kde si každý může vyzkoušet, jaké to je hrát loutkové divadlo - stát se na chvíli hercem, režisérem, hudebníkem nebo divadelním kritikem. Celodenní zábava pro celou rodinu bude otevřena v Proluce každý den od 15 do 19 hodin, zve Táňa Švehlová, dramaturgyně doprovodných programů. Kromě loutkoviště jsou pro děti připraveny pohádky, workshopy, pouliční knihovna, hřiště či velké pískoviště.