CS EN

Babylon na Plotně provoní Šafaříkovy sady vůněmi z celého světa

Živá ulice vás zve na procházku gastronomií. Skrze odlišné vůně a chutě se podíváte do nejrůznějších koutů naší planety, a díky tomu poznáte národnostní menšiny, které žijí v našem kraji. Budete moci ochutnat arménskou, bulharskou či ukrajinskou kuchyni, vyzkoušet si bubenický workshop, workshop výroby origami nebo si prohlédnout výstavu. Přijďte 13. a 14. srpna ochutnávat do Šafaříkových sadů. Babylon na plotně se koná po oba dny od 15.00 do 20.00 hodin.

Babylon na Plotně provoní Šafaříkovy sady vůněmi z celého světa

Babylon na plotně už neodmyslitelně patří k festivalovému dění. I tentokrát budete moct ochutnávat kuchyni ze všech koutů světa, a poznat tak národnostní menšiny žijící v našem kraji. Jak chutná nepálská kuchyně a co se vaří na Madagaskaru? Nejen to zjitíte v Šafaříkových sadech. Babylonu na plotně se zúčastní tyto organizace:

Středisko křesťanské pomoci Plzeň
Diecézní charita Plzeň 
Charita Česká republika
Blízký soused
Centrum na podporu integrace cizinců
Klan-Destino
Yambi Yeka
Eva Rasolonavalona z Madagaskaru

Kromě skvělého jídla vás ještě čeká:

Výstava Lidskost, Výzva, Zkušenost - Charita Česká republika na Babylonu na plotně: Humanitární krize z blízka 

68 500 000 lidí, 94 Kg trvanlivých potravin, 2,62 milionu korun, tři instalace - tři poselství. Humanitární krize způsobené válkou nebo přírodními katastrofami postihují miliony lidí po celém světě bez rozdílu. Víte, jak se snažíme zmírnit jejich dopad? Jakým způsobem zajišťujeme základní potřeby zranitelných lidí? 

Workshop Lidskost, Výzva, Zkušenost - Charita Česká republika na Babylonu na plotně: Vyrob si tašku nebo placku, ale první zapoj rozum! 

V rámci workshopů si můžou návštěvníci vyrobit kromě placek i fair trade tašku s vlastním originálním designem a ukázat tak světu, že je důležité zajímat se, ale i jednat. #wecareweact Každý účastník workshopu musí nejprve splnit krátký úkol a ukázat nám svoje vědomosti o humanitární pomoci a světě kolem nás.

Úterý 13. 8.
15.00 -16.00 Bubenický workshop, připravilo Centrum na podporu integrace cizinců - Plzeňský kraj
 
Středa 14. 8.
15.00 - 18.00 Origami workshoppřipravilo Centrum na podporu integrace cizinců - Plzeňský kraj
16.00 Taneční vystoupení Khamoro Plzňatar

Těšíme se na Vás!