CS EN

Food festival Babylon na Plotně provoní centrum Plzně

Africké speciality, vietnamská kuchyně, tradiční romské recepty nebo vůně a chutě Ukrajiny. Babylon na Plotně, food festival národnostní menšin, už potřetí provoní Šafaříkovy sady. Přijďte ochutnávat netradiční jídla, která vám uvaří neziskové organizace v úterý a ve středu 16. – 17. srpna!

Food festival Babylon na Plotně provoní centrum Plzně

„Kuchyň je světově nejoblíbenější místo pro setkávání. Zde se předávají tradice z generace na generaci a vzniká pocit domova. Rádi bychom v rámci pouličního festivalu Živá ulice otevřeli světovou kuchyň a usedli alespoň pomyslně k jednomu stolu. Ochutnávka jídel různých národů a doprovodný program, to jsou dva dny slavnosti Babylon na plotně,“ říká k festivalu Táňa Švehlová, organizátorka festivalu.

Letos se na Babylonu na Plotně představí celkem 6 organizací.

Diecézní charita Plzeň nabídne speciality ukrajinské, bulharské a arménské kuchyně. Přijďte ochutnat pelmeni s mletým masem, pirohy, koláč s balkánský sýrem Banica nebo třeba Kada závitky plněné chalvou!

Africké speciality představí Antoine Zourabi z Pobřeží slonovinya organizace Cultura Africa. Těšte se na koření, spousta druhů ryb i sladkosti, kterým jen stěží odoláte.

Poprvé přijede na Babylon na Plotně také Ponton z.s., který si pro vás kromě jídla připravil také workshop se skupinou Khamoro Plzňatar. Naučte se tradiční romské tance!

Pravou domácí vietnamskou kuchyni můžete ochutnat u stánku H&X Catering. Již tradičně se festivalu zúčastní Organizace pro pomoc uprchlíkům a letos si přichystá mexická jídla.

Poznejte jiné kultury skrze kuchyni. Na Živé ulici od 16. do 17. srpna. Začínáme v 15.00 hodin.