CS EN

Headlinery Živé ulice 2013 jsou izraelští ACOLLECTIVE!

„Nemáme za cíl hrát pouze jeden žánr, vždyť každý z nás vyšel z jiného prostředí. Máme mezi sebou pankáče, jazzmany, metalisty a já se dvacet let věnoval klasice. Všichni jsme chodili do stejné umělecké školy a fungujeme jako nihilistický hudební kolektiv," říká zpěvák Idan Rabinovici. 

Z britského Glastonbury až do Plzně na Živou ulici!

Izraelský headliner ACOLLECTIVE přiváží jedno z nejpopulárnějších indie v Evropě.

Sály nevyprodává ale jen doma, zprávy, že na koncertech dokáže navodit pořádné dusno, se už nesou celou Evropou. Sedmička výborných muzikantů s nekonečným arzenálem nástrojů a zpěváků rotuje v rockovo-elektro-kabaretově bluesovém kruhu obestřeného psychedelií s energií schopnou podmanit si velké stadiony.
„Nemáme za cíl hrát pouze jeden žánr, vždyť každý z nás vyšel z jiného prostředí. Máme mezi sebou pankáče, jazzmany, metalisty a já se dvacet let věnoval klasice. Všichni jsme chodili do stejné umělecké školy a fungujeme jako nihilistický hudební kolektiv," říká zpěvák Idan Rabinovici. 

Výhradně anglicky zpívající kapela se v roce 2009 přesunula do západního Londýna, odkud vyrážela na turné a chystala novou desku. Pod názvem Onwards vyšla vloni, produkoval ji slavný Chris Shaw (Nada Surf, Bob Dylan, Public Enemy), v Izraeli ji nominovali na album roku.

„Pokud si ho poslechnete a hned nekoupíte, jste pravděpodobně hudební snobové," napsali na blogu Hipsterjew. A úspěch Acollectiv byl dokonán.
V prestižních hudebních magazínech se spustila lavina přirovnání – Devotchka s Beirut nebo Tindersticks s kytaristou Jonny
Greenwoodem – a skupině se dostalo pozvání na festival SXSW do amerického Austinu, které nakonec přerostlo v úspěšné turné.
Acollective dnes už znovu žijí v Tel Avivu, ale moc se doma neohřejí, protože zájem o jejich koncerty stále stoupá.

www.joinacollective.com

-facebook-