CS EN

Léto a festival Živá ulice je za námi...tak zase za rok!

Festival Živá ulice je definitivně za námi. Uzavřeli jsme ho ale nádherně - na Festivalu Polévky 8. září se uvařilo a snědlo 1410 litrů polévek!

Léto a festival Živá ulice je za námi...tak zase za rok!

Jednoznačnou jedničkou, která ve veřejném hlasování převálcovala ostatní soutěžící se stal El Cid La Provence se svoijí francouzskou bujabézou. Na druhém místě se umístila restaurace Šach-Mat se poctivou zelňačkou a třetí příčku obsadilo Andělské bistro s dýňovou polévkou se slaninovou tyčinkou. Gratulujeme!

A aby se na to vítězství jen tak nezapomnělo, budou odteď všechny tři restaurace označeny naší “michelinskou” hvězdičkou - hvězdou Festivalu Polévky! Hledejte ji na dvěřích každé z nich a bude jisté, že uvnitř vám naservírují polévky, po které se budete olizovat až za ušima.

Festival Polévky ukončil sedmnáctidenní Multižánrový festival Živá ulice - Plzeňská setkání, který přinesl během léta přes 120 hudebních a divadelních vystoupení i řadu výtvarných projektů a workshop. Mezi špičky programu patřili izraelští Acollective a nezapomenutelným se stal i společný koncert plzeňského Tleskače a německých Jamarama.

A na konec ještě jedna skvělá zpráva - pořadatelská organizace ArtProm s.r.o. vyhrála možnost pořádat festival Živá ulice i v následujích třech letech, v čtvrtek 5.9. to definitivně odsouhlasilo i zastupitelstvo města Plzně. Takže festivalu Živá ulice ani polévkám není konce, těšíme se na příští rok!

Za festivalový tým

Jakub Vedral, David Gaydečka, Adam Ondráček, Michael Tardík, Táňa Švehlová, Filip Koryta, Zuzana Cajtlerová, Martin Kulíšek, Julie Vernerová, Martin Vocetka, Radana Tělupilová, Jana Matoušová, Vojtěch Havlík, Inspiral Crew, Pepé Wiezner, Marek Rebroš, Omri Goz a další a další...