CS EN

Na Festivalu Polévky zahraje Ondřej Konrád & Gumbo!

Krevety s bramborami, krevety smažené, krevety vařené, krevety na tymiánu, krevetovej salát, krevetovej sandwich...ale taky polévka Gumbo. Pamatujete slavnou floridskou polévku?

Na Festivalu Polévky zahraje Ondřej Konrád & Gumbo!

Na Festivalu Polévky v Plzni 8.9. zahraje jako hlavní interpret legendární český jazzman Ondřej Konrád se svou formací Gumbo. A ne náhodou - Gumbo je tradiční floridská polévka, jejíž hlavní součástí jsou krevety a mořské plody. Pamatujete si scénu z filmu Forrest Gump, kde Bubba vyjmenovává, co všechno se dá vařit z krevet? Gumbo samozřejmě nechybí... 

Ale od polévky k hudbě. Ondřej Konrád je přední český jazzman ale i hudební publicista, autor textů a rozhlasový moderátor. Aktuálně působí na ČRo Plus, v minulosti hrál s Plzni známým Blues Bandem Luboše Andršta (kterého jse mohli vidět i na Živé ulici 2012). Podílel se na debutovém albu Pražského výběru Žízeň a je jedním ze zakladatelů časopisu Rock & Pop. Od roku 1995 do roku 2003 spolu s Michalem Pavlíčkem vytvářel hudební pořad Na Kloboučku, spolu s Vojtěchem Lindaurem napsali knihu Bigbít. Ondřej Konrád se věnuje hře na foukací harmoniku a zpěvu, v kapele Gumbo jej doplňují na kytaru Jakub Štěpánek, na varhany a klávesy Jakub Zitko, na baskytaru Daniel Eberle a na bicí Roman Vícha.