CS EN

Nové představení (bra)Tří v tricku!

15. února 2013 se v Divadle Ponec uskuteční premiéra inscenace Plovárna z dílny žonglérsko – akrobatického tria (bra)Tři v tricku a režisérky Veroniky Riedlbauchové. Pohybová humoreska vychází z Vančurovy poetiky Rozmarného léta, jemné grotesky a cirkusových technik.

(bra)Tři v tricku uvedou v pražském divadle Ponec premiéru představení Plovárna

“Z představení na vás dýchne, slovy Vančurovými, atmosféra časů minulých, kdy muži spočívajíce v tvůrčí zahálce pečovali o své zdraví a tělesnou čistotu v říčních lázních,” přibližuje představení režisérka Veronika Riedlbauchová a dodává s úsměvem: “Jenže jak na plovárnu vkročí žena, po letním poklidu je veta.” První uvedení představení Plovárna se uskutečnilo již v listopadu 2012 v rámci Pražského žonglérského marathonu, kdy se mu dostalo nadšených ohlasů.

V divadle Ponec uvedou (bra)Tři v tricku a režisérka Veronika Riedlbauchová představení, na kterém pracovali celý rok 2012. Svět, který představí divákům, je stvořen z hravosti, jelikož hra předchází před činy. K vidění bude dechberoucí žonglování, provazochodectví i párová akrobacie.

Pohybová humoreska se volně inspirovala Vančurovým Rozmarným létem

„Nápad vytvořit představení, které spojuje romantiku třicátých let s cirkusovým uměním, jsme s Vaškem dostali v roce 2011. Bylo nám hned jasné, že oslovíme Kristýnu pro její technickou všestrannost a hlavně proto, že jsme si v Šanghaji padly do noty. Veroniku Riedlbauchovou znal Vašek již z DAMU. Je to režisérka, která má za sebou dlouholetou zkušenost v oblasti pohybového divadla, a jsme moc rádi, že kývla na naše oslovení. “ Říká Adam Jarchovský a doplňuje jej Václav Jelínek „Změna názvu souboru vznikla proto, že jsme chtěli zdůraznit, že se již nejedná o duo, ale trio. Najednou nás trklo, že slovo „bratři“ obsahuje rovněž slovo „tři“, a tak jsme v novém názvu (bra)Tři v tricku tuto číslovku posílili.“ 

Soubor (bra)Tři v tricku ve složení Adam Jarchovský a Václav Jelínek vznikl rozšířením původního žonglérského dua Bratři v tricku o provazochodkyni, akrobatku, žonglérku a absolventku cirkusové školy Ecole de cirque de Bordeaux ve Francii Kristýnu Vlčkovou. Duo Bratři v tricku působí od roku 2009 a od té doby mělo možnost jeho show shlédnout už tisíce lidí na řadě festivalů v České republice, představilo se i ve Španělsku, Izraeli, Slovinsku, Polsku, Ukrajině, Finsku či na EXPO 2010 v čínské Šanghaji, kde se seznámili s Kristýnou Vlčkovou.

Představení Plovárna trvá 60 minut, shlédnout jej můžete 15. února v Divadle Ponec od 20 hodin. Po premiéře bude k vidění samozřejmě na letních hudebních a divadelních festivalech. Vstupenky na premiéru budou k zakoupení či rezervaci na pokladně Divadla Ponec, a to za 150,-/110,- Kč.

Vznik představení podpořilo Hlavní město Praha a Nadace život umělce. Ve spolupráci s Cirqueon - centrum pro nový cirkus a o.s. Tanec Praha a divadlem Ponec.

Pro více informací či novinářské akreditace se na nás neváhejte obrátit:
Adam Ondráček, media & PR / Ph.: +420 732 957 387, mail: adam@artprometheus.cz
www.bratrivtricku.cz              www.artprometheus.cz

www.divadloponec.cz            www.cirqueon.cz