CS EN

Pilsen City Fest jede plnou parou vpřed!

Pilsen City Fest odstartoval, v následujících devíti dnech přiveze na sto kapel a představení

Sešlo se nás lidi přes tři tisíce, díky!;)

Pilsen City Fest jede plnou parou vpřed!

První den festivalu zahájila strhující atmosféra na večerním koncertě brněnské kapely Čankišou. Ta svým mixem hudby z celého světa a vlastním jazykem „čanki“ roztančila celé náměstí Republiky. Nezaháleli ale ani další scény – v prostoru Proluka se odehrála vernisáž již 5. ročníku znémého plzeňského výstavního projektu Barva na ulici i s početným zastoupením německých výtvarníků. 

Ovace sklidil pak především program pro děti – hned dvě reprízy představení kejklíře Vojty Vrtka či veliké pískoviště přímo na náměstí Republiky – které okamžitě obsadily dvě desítky dětí a vydržely v písečném budovatelském nadšení až do pozdních večerních hodin. „Jsme strašně rádi za to, že nám Plzeňané dali coby novému projektu důvěry a dorazili v tak hojném počtu, děkujeme,“ řekl Jakub Vedral, ředitel festivalu a dodává: „v centru Plzně se podařilo udělat korzo – šest scén v klidu obejdete příjemnou procházkou, nemusíte pospíchat na další program a přitom jste vlastně stále v parku. Sadový okruh žije celou dobu.“

Dnes, v pátek 10.8. se v programu můžeme těšit například na Pub Animals, v Proluce je pak přichystán v rámci Kulturního Hydeparku Africký den v podání organizací Člověk v tísni a Cultura Africa či na kapelu Il Colori na Zach´s Pub Stage, která zahraje v rámci soutěže Mladá krev.

O víkendu se pak do Plzně chystají velká jména – v sobotu to bude například kapel The Tap Tap či písníčkářka Jana Lota, v neděli pak oblíbení Toxique nebo slovenský bluesman Peter Lipa.

FOTOGALERIE Z PRVNÍHO DNE