CS EN

Projekt Vindobona Express přijede do Plzně

Stejně tak jako vlak Vindobona Express projíždí napříč střední Evropou, stejně tak se náměstí a ulice v rámci Mezinárodního festivalu pouličního divadla Za dveřmi stávající místem setkávání středoevropského pouličního divadla a umění.

Vindobona Express

From Berlin to Prague, no tickets needed

Stejně tak jako vlak Vindobona Express projíždí napříč střední Evropou, stejně tak se náměstí a ulice v rámci Mezinárodního festivalu pouličního divadla Za dveřmi stávající místem setkávání středoevropského pouličního divadla a umění.

Dvě zastávky rychlíku směřujícího od Baltu k Dunaji jsou pro nás klíčové – Berlín a Praha. Dvě metropole, každá s mnoha podobnými znaky, každá zároveň jiná a přesto tak propojené. Tradiční spojení mezi Německem a Českem bylo i pro nás inspirací pro projekt „Vindobona Express / From Berlin to Prague, no tickets needed“. A opravdu, vstupenky nebudou potřeba...divadlo v ulicích je pro každého.

Speciální projekt Mezinárodního festivalu pouličního divadla Za dveřmi Vindobona Express si klade za cíl prezentovat německé pouliční divadlo zaměřené na rodiny a děti. Stane se tak v Praze na Václavském náměstí 18. a 19. července a následně se projekt přesune 20. července na sesterský festival Živá ulice v Plzni. Věříme, že tento opomíjený žánr má své národnostní specifika a tak, jako jsme v minulých letech přiváželi do Prahy početné a nákladné soubory typu antagon theaterAKTion (2012), chceme se v letošním roce soustředit na tvorbu pro děti a jejich rodiče a konfrontovat ji s českou tradicí pouličního divadla zaměřeného na tvorbu pro rodiny.

Matthias Romir– žonglér, performer. Matthias Romir je samouk známý pro svůj inovativní styl žonglování, který kombinuje s jedinečným smyslem pro humor a prapodivnými charaktery. Vyrůstal v prostředí žonglérských festivalů, na ulici se pohyboval už od dětských let. Naplno se věnuje pouličnímu divadlu od roku 2008, přičemž využívá svých žonglérských dovedností k rozehrávání divadelních výstupů. Ve tvorbě Matthiase Romira je důležitý živý kontakt s publikem, které zapojuje do svých vystoupení a vytváří tak neopakovatelnou událost, dvě představení nejsou stejná. Vystupuje nejenom jako sólový umělec, je součástí několika divadelních projektů. VÍCE ZDE

Djuggledy– performer, žonglér. Zkušený showman, který se věnuje pouličnímu vystupováním již od roku 2000. Pro charakteristické prostředí ulice vytvořil představení El Diabolo, kde originálně kombinuje žonglérské umění a svůj vrozený komediální talent. S tímto představením El Diabolo, účast na festivalu Za Dveřmi bude jeho českou premiérou. VÍCE ZDE