CS EN

Proluka patří dětem

Pohádky, pouliční knihovna, hry pod širým nebem, workshopy a jedinečné Loutkoviště... Proluka bude každý den patřit od 15.00 do 19.00 hodin našim nejmenším divákům. 

Proluka patří dětem

Celá jedna scéna Živé ulice už tradičně patří dětem. V Proluce si budou moct od 11. do 19. 8. hrát, číst, vyrábět. A k tomu samozřejmě nebude chybět každodenní pohádka. Do Plzně přijede například Divadlo 100 opic, Divadlo Toy Machine či Divadlo Anička a Letadýlko. Pohádku budou hrát vždy od 16.00 hodin. To ale není ani zdaleka jediný program, který na naše nejmenší diváky bude čekat.

Stejně jako loni je pro děti připravené loutkoviště. „Přijďte si zahrát svojí oblíbenou pohádku konečně sami! Vždyť jen vy víte, jak skutečně končí... V Proluce pro vás budou letos připraveny originální konstrukce loutkových divadýlek, kde si každý může vyzkoušet, jaké to je hrát loutkové divadlo - stát se na chvíli hercem, režisérem, hudebníkem nebo divadelním kritikem. Celodenní zábava pro celou rodinu bude otevřena v Proluce každý den od 15 do 19 hodin,“ zve Táňa Švehlová, dramaturgyně doprovodných programů.

Mimo to od 15.00 hodin můžete přijít a číst si v pouliční knihovně nebo hrát nejrůznější hry – naučte se na malý chůdách, zahrajte si maxi pexeso nebo další stolní hry v nadživotní velikosti!

Program Proluky najdete zde.