CS EN

V září se v Plzni bude podruhé konat Festival Polévky, přihlásit se ještě můžete

8. září 2013 se v Plzni na náměstí Republiky uskuteční závěrečná akce festivalu Živá ulice - první český Festival Polévky. Unikátní projekt si bere inspiraci v polském Krakově a nabídne dvanáct 40 litrových kotlů polévky.

V září se v Plzni bude podruhé konat Festival Polévky, přihlásit se ještě můžete

“Festival Polévky jsme poprvé potkali v polském Krakově a uchvátil nás. Minulý rok nás zároveň přesvědčil, že polévka je opravdu grunt, těch několik set litrů se snědlo na náměstí Republiky během prvních dvou hodin,” prozrazuje Jakub Vedral, šéf festivalu Živá ulice a dodává: “letos ale budou jednotlivé resturace a organizace připravenější a zásobené, tak se nemusíte bát, že na vás nezbyde.

Na náměstí Republiky bude postaveno dvanáct koz s 40ti litrovými kotli a mobilním ohništi, návštěvníci se tak mohou těšit skvělou atmosféru, hudbu a chutné polévky.

Festival Živá ulice - Plzeňská setkání se v roce 2013 koná podruhé a během června, července a srpna nabídl přes 150 hudebních a divadelních účinkujících a přilákal přes 30 tisíc lidí. V hlavním bloku od 5. do 11. srpna vystoupili v rámci festivalu například izraelští Acollective, němečtí Jamaram, Jablkoň, Ondřej Brzobohatý nebo Longital.  V polovině září 2013 by měl magistrát města Plzně zveřejnit výsledek výběrového řízení, ve kterém se pořádající agentura uchází o pořádání festivalu v letech 2014-2016.

Přihlásit svou restauraci nebo organizaci do Festivalu Polévky můžete do 20.8.2013 na emailu polevky@zivaulice.eu