CS EN

Za dveřmi... je divadlo!

Za dveřmi… je divadlo! První blok festivalu Živá ulice. 13. - 19.7. Mlýnská strouha /Inspiral Garden / DEPO2015.

Pouliční divadlo, klaunérie, nový cirkus, pohádky pro děti. Koncerty a site specific performance s provazochodcem. Soubory z Polska, Francie, Španělska a dalších zemí. Ti nejlepší performeři z České republiky.

Za dveřmi... je divadlo!

Od 13. do 19. července se můžete těšit na několik představení denně. Do Plzně přijedou soubory z Polska, Francie či Španělska. Chybět nebudou ani tuzemští umělci. Hned první den se například v dětském představení Angelky a v představení pro dospělé Angel-y objeví Vanda Hybnerová s Lucií Kašiarovou. Do Plzně přijede také Anna Polívková a Iby Pop s projektem Aniby neřekla. Už tradičně nebude chybět žonglérské duo (bra)Tři v tricku, kteří tentokrát za doprovodu nejkrásnější české provazochodkyně promění Mlýnskou strouhu v Plovárnu. Ta na vás dýchne atmosférou časů minulých, kdy muži pečovali o své zdraví a tělesnou čistotu v říčních lázních.

Kromě pouličního divadla se mohou Plzeňané těšit také na site specific performance. „Unikátní německo-českou site specific performance Brána do Fantazie, která bude mít premiéru jen dva dny před Plzní, uvidí diváci v prostoru DEPO 2015. Nenechte si ujít známého provazochodce Olivera Zimmermanna ve spojení s V.O.S.A. Theatre ve středu 15. července,“ zve Jakub Vedral, ředitel festivalu. Kromě provazochodce se můžete těšit na dechberoucí samohyby a vysokou akrobacii.

První blok festivalu Živá ulice ale není jen čistě divadelní. Každý den už tradičně bude otevřený Inspiral Garden v Šafaříkových sadech, kde se můžete těšit na koncerty od 18.00 nebo 19.00 hodin.

Program prvního bloku Živé ulice najdete zde.