Živá ulice na Evropském dni sousedů

Festival Evropský den sousedů nás opravdu baví, a tak jsme se do něj zapojili tentokrát i my výběrem třech interpretů, kteří vám zahrají klidně u vás doma na večeři! Zapojte se a nenechte si ujít soukromý koncert Houpacích koní, Heather Son nebo formace Ridina Ahmedová trio! Stačí si vybrat podle svého gusta a pak v sobotu 27. května si užít koncert jen pro vás!

Živá ulice na Evropském dni sousedů

Slyšeli jste už o Evropském dni sousedů?

O víkendu 27. – 28.5.2017 bude EDS již počtvrté příležitostí prozkoumat, co všechno se děje v nejbližším okolí vašeho domova. Těšit se můžete na tradiční programová ohniska, která rozžijí v sobotu odpoledne devět míst rozmístěných po celé Plzni, sobotní večer bude patřit sousedským večeřím a neděle nabídne několik komentovaných procházek po městských částech.

Programová ohniska – sobotní odpoledne

V mnoha městských částech najdete komunitní a kulturní centra, která celoročně nabízejí aktivity pro veřejnost. Poslední květnovou sobotu najdete jejich dveře otevřené a co víc program bude probíhat i na trávnících, chodnících a perónech kolem těchto center. Někde připravují koncerty a taneční vystoupení, jinde bazárky a ochutnávky, těšit se můžete i na dětský program nebo závody zahradních traktůrků. 

Sousedské večeře – sobotní večer

Sobotní večer bude patřit sousedům, kteří u svých domků, činžáků a paneláků mohou přichystat malé i větší sousedské posezení. Sousedské skupiny jsou každoročně podpořeny drobným příspěvkem a mohou vybírat doprovodný program, který přijede až na místo konání večeře. Letošní nabídku vystoupení oživí několik muzikantů z festivalu Živá ulice: Ústecká legenda Houpací koně nebo trio experimentátorky Ridiny Ahmed, kterou si možná pamatujete jako hudební doprovod představení La ňiňa - Obří loutky v ulicích v srpnu 2015 v rámci projektu EHMK mohou zahrát i u vaší večeře. Krom hudebních vystoupení se budete moci přiučit přípravě několika specialit pod vedením zkušených kuchařů. V nabídce bude také divadlo pro nejmenší nebo možnost využít profi fotografa, který zvěční vaše setkání dle vašeho přání.

Pozvěte sousedy v sobotu 27.5. na společnou večeři a vyberte si doprovodný program podle svého gusta. Přihlásit se můžete do 15. 5. na e-mail sousede@plzen2015.cz

Komentované procházky

Neděle je časem na procházku a poslední květnovou neděli budete moci využít hned čtyři trasy procházek komentovaných. Možná budete překvapeni, kolik vzpomínek a událostí se váže k místům, kterými denně procházíte. Vstupenky jsou k dispozici přes portál Plzeňská vstupenka za zvýhodněnou cenu 70,-Kč. 

Více informací najdete na www.evropskydensousedu.cz

 

můj program
15.-21.8. 2016
Plzeň žije v létě naplno!
 
Jakou část živé ulice máte nejraději?
Za dveřmi je divadlo 12 %
Živá ulice 77 %
Festival polévky 11 %
Celkový počet hlasů: 702
 
CS EN