CS EN

ŽIVÁ ULICE PRO DĚTI

Živá ulice je letní festival pro všechny, a tak samozřejmě myslíme i na naše nejmenší diváky! V průběhu celé Živé ulice opět otevřeme scénu v Proluce plnou divadla pro děti, pouliční knihovny a her. 

ŽIVÁ ULICE PRO DĚTI

Pohádky, pouliční knihovna, hry pod širým nebem, workshopy výroby loutek a jedinečné Loutkoviště... Proluka bude každý den patřit od 15.00 do 19.00 hodin našim nejmenším divákům.

Celá jedna scéna Živé ulice už tradičně patří dětem. V Proluce si budou moct od 13. do 19. 8. hrát, číst, vyrábět. A k tomu samozřejmě nebude chybět každodenní pohádka. Do Plzně přijede například Divadlo Líšeň nebo Divadlo Toymachine, které uvede prmiéru svého představení Tři prasátka. Pohádku budou hrát vždy od 16.00 hodin. To ale není ani zdaleka jediný program, který na naše nejmenší diváky bude čekat.

Stejně jakpo loni bude pro děti připravené Loutkoviště. „Přijďte si zahrát svojí oblíbenou pohádku konečně sami! Vždyť jen vy víte, jak skutečně končí... V Proluce pro vás budou letos připraveny originální konstrukce loutkových divadýlek, kde si každý může vyzkoušet, jaké to je hrát loutkové divadlo - stát se na chvíli hercem, režisérem, hudebníkem nebo divadelním kritikem. Celodenní zábava pro celou rodinu bude otevřena v Proluce každý den od 15 do 19 hodin,“ zve Táňa Švehlová, dramaturgyně doprovodných programů.

Mimo to od 15.00 hodin můžete přijít a číst si v pouliční knihovně nebo hrát nejrůznější hry – naučte se na malý chůdách, zahrajte si maxi pexeso nebo další stolní hry v nadživotní velikosti!