CS EN

Objevte kapely s Živou ulicí: jaké koncerty si nenechat ujít?

Chcete objevit nové interprety a seznámit se s novinkami na české i mezinárodní hudební scéně? Dáme vám tipy, co rozhodně nevynechat.

Objevte kapely s Živou ulicí: jaké koncerty si nenechat ujít?

Během festivalových dnů jsme pro vás připravili stovky koncertů etablovaných hudebníků, ale i progresivních alternativních kapel, jejichž jména vám (možná) zatím moc neříkají, o to spíše byste si je neměli nechat ujít. Připravili jsme pro vás krátký přehled a pár doporučení od dramaturgů festivalu. 

Jednu z hlavních hudebních linií představuje současná progresivní scéna v čele s interprety, jako jsou Bert & Friends, Manon Meurt, Bratři nebo Seventh Passion. Duo Khoiba vydalo po dvanácti letech letos na jaře novou desku, kterou představí plzeňskému publiku. „Živá ulice dává velký prostor nemainstreamové hudební scéně. Chceme návštěvníky festivalu seznámit s projekty, které stojí za pozornost, ačkoli nejsou všechny tak mediálně známé. Řada interpretů, kteří na Živé ulici vystoupí, získala hudební ocenění nebo na ně byla nominována,“ zve dramaturg festivalu Matěj Halaš. Příkladem je zpěvačka a textařka Zagami Jericho, která se na hudební scéně objevila před dvěma lety a s doma nahraným EP v témže roce byla nominována na Objev roku cen Vinyla. Rok 2017 byl úspěšný i pro KALLE, kteří také na festivalu vystoupí. Ti získali cenu Deska roku.

Za alternativní hudbou zajděte především na Anděl Café Stage, do Zach’s pubu a oblíbeného pop up baru Inspiral Garden v Šafaříkových sadech. "Na těchto scénách zahrají mimo jiné muzikanti z Rakouska (Lex Audrey), Argentiny (IAH) či Austrálie (Loonaloop). Zahraniční tvorba je inspirativní pro posluchače i samotné umělce, kteří na festivalu vystupují. Proto má na Živé ulici své místo. Nebojte se neznámých jmen a přijďte si poslechnout nové směry v hudbě," dodává Michael Tardík, který je zodpovědný za booking. 

Jaké koncerty tedy nevynechat? Na každý den tu máme tip:

13. 8. Inspiral Garden - Loonaloop / AUS

14. 8. Inspiral Garden - Bulbul / AT

15. 8. Anděl Café Stage - KHOIBA / CZ

16. 8. náměstí Republiky - KALLE / CZ

17. 8. Anděl Café Stage - Zagami Jericho / CZ

18. 8. Anděl Café Stage - Lex Audrey / AT

 

Kompletní program najdete zde.