CS EN

Představení o životě jinde v podání Clipa Theater

Inscenace izraelských lídrů fyzického divadla inspirovaná reálným raketovým útokem na Tel Aviv. Tragédie i groteskno války. Máte pocit, že se vás život v podzemním úkrytu netýká? Že vaše dítě nikde neodejde do války? Niterní a naléhavá zpověď o životě jinde v podání Clipa Theater.

 

Představení o životě jinde v podání Clipa Theater

Dvojice lidí je uzavřena v bezpečí od vnějšího světa, kde zuří nekončící válka. Vedou mezi sebou malicherné hádky a spory, snažíc se zakrýt zármutek a žal nad smrtí jejich syna ve válce. Jejich "a (ne)žili šťastně až do smrti" je přerušeno nevítaným vpádem armádního uprchlíka, který okamžitě naruší jejich křehký system obrany před realitou.

Poháněni všudepřítomním duchem války v podobě smutného superhrdiny – zraněného dětského vojáka - na sebe trojice vzájemně začíná vyvíjet psychický a fyzický nátlak, až jsou všichni dotlačeni k totální destrukci a chaosu.

Performeři statečně tančí do hlouby lidské nesnášenlivosti a nenávisti, do lidské touhy válčit, ne milovat.

A tak skrze masivní ukázku ztráty síly, vytvářejí obrazy zřídkavé krásy, kterou dokáže zobrazit jenom destrukce, beznadějně je zahalujíc do brutálního humoru.

 

(Pozn. Námět vznikl během návštevy Teatr Novogo Fronta v Clipa Theater, během vyostřeného konfliktu mezi Izraelem a Gazou v listopadu 2012, kdy se Tel Aviv ocitl pod raketovým útokem.)

Umělecký tým:

Režie: Idit Herman

Účinkují: Idit Herman (Israel), Irina Andreeva (CZ/RU), Dmitry Tuylpanov (Israel/RU), Achilleas Chariskos (GR)

Projekt podpořili: Magistrát hlavního města Praha, Ministerstvo kultury, Roxy/NoD, Velvyslanectví Státu Izrael v ČR, ECF, Česko-německý fond budoucnosti, Státní fond kultury ČR 

Místo: Papírna Plzeň

Čas: 20.00

Speciální festivalové vstupné: 90 Kč

Recenze:

Tvůrčí energie umělců vytváří překvapivé, dynamické, vtipní a krutý scény, s dechberoucím použitím jednoduchých objektů...originální a jedinečné představení.

Yediot Acharonot Newspaper, Israel

Tkanivo inscenace se skládá z obrazů dědičného bezdomovectví, ran božích, z postmoderních úletů, chronické neurózy, infantilních her, a někdy vystoupá až k obrazům drsného humoru, hodného Otce Ubu.

Nina Vangeli, Divadelní noviny

webové stránky:

www.clipa.co.il

www.tnf.cz