CS EN
Živá ulice»PRESS»Tiskové zprávy 2015

Tiskové zprávy 2015

Náměstí Republiky provoní Festival polévky

Náměstí Republiky provoní Festival polévky

První zářijová neděle už tradičně patří Festivalu polévky. Ve 40 litrových kotlích přímo před zraky diváků budou vařit vyhlášené plzeňské restaurace, bistra i neziskové organizace. Kromě nejrůznějších chutí a vůní se bude městem linout také hudba. Retro a vintage set v podání Tea Jay Ivo vystřídá balkánská dechovka orchestru Oranžáda. Festival polévky navíc ukončí kampaň na podporu festivalu Živá ulice v roce 2016.

Celý článek
Živá galerie v centru Plzně

Živá galerie v centru Plzně

Papírový záhon, karavan s městem uvnitř, cinkající sklo vyprávějící příběh z továrny na porcelán. Na místo obvyklých reklamních plakátů umění. Festival Živá ulice na letošní rok připravil nový projekt, do kterého zapojil mimo jiné studenty a absolventy plzeňských uměleckých škol. Živá galerie rozzáří centru Plzně od 10. do 23. srpna.

 

Celý článek
Němé filmy s živou kapelou - letní kino v Proluce

Němé filmy s živou kapelou - letní kino v Proluce

Také festival Živá ulice se účastní letošní filmové horečky a na pět vlahých letních večerů otevírá Kino v Proluce! Není to však ledajaké kino, ale jak je na tomto festivalu zvykem, nabídne promítání z trochu jiného úhlu. Od 10. do 14. srpna se můžete v Proluce těšit na jedinečné němé filmy s hudební doprovodem. Letní biograf odstartuje silent kino. Promítání je zdarma a začíná vždy od 21.00 hodin v Proluce.

Celý článek
Největší Živá ulice!

Největší Živá ulice!

Multižánrový festival Živá ulice bude v pro Plzeň výjimečném roce největší co do počtu festivalových dní i interpretů. Čtvrtý ročník festivalu má pro letošní rok připraveno 22 dní programu po tři měsíce v rámci tradičních festivalových bloků, na září ještě připravuje překvapení. Pouliční divadlo, Djs, dětský program, silent kino, site specific galerie, food festival, fashion days a samozřejmě koncerty českých i zahraničních interpretů. Na Živé ulici poznáte Plzeň ze všech úhlů, slibují organizátoři.

Celý článek
Trochu se proluftujte a přijďte za kultůrou, viď

Trochu se proluftujte a přijďte za kultůrou, viď

Jenom hodinu cesty od Prahy se od 14. do 23. srpna chystá multižánrový festival ŽIVÁ ULICE. Je jiný v tom, že se děje přímo v městském centru, zadarmo nabízí propojení české hudební alternativy, kvalitního domácího popu i nastupujících zahraničních hvězd a je tzv. family friendly. Headlinery v podobě skupin DVA, Houpací koně, Dubioza Kolektiv, Miro Žbirka, Katarzia, Adrian T Bell si ale může užít jak hipster z Vršovic, tak mladá rodinka ze Smíchova.

Celý článek
Letní Plzeň navštíví zahraniční kapely

Letní Plzeň navštíví zahraniční kapely

Bosna, Rumunsko, Izrael nebo například Švédsko zavítají už v srpnu do centra Plzně. Na scénách multižánrového festivalu Živá ulice se představí nejvýraznější umělci současné (nejen) evropské alternativní hudební scény. Dubioza kolektiv, Moonligt breakfast, Fanfara Transilvania, Irya's Playground a Adam Ben Ezra zahrají po boku českých etablovaných jmen. Poslední dva zmiňovaní se navíc v České republice představí vůbec poprvé.

Celý článek
Dosud největší Živá ulice odhaluje první jména

Dosud největší Živá ulice odhaluje první jména

Multižánrový festival Živá ulice bude v roce 2015 zatím největší, a to co do počtu festivalových dní i interpretů. Miro Žbirka, The Tap Tap, Ivan Hlas, DVA či Znouzecnost, to jsou první jména 4. ročníku Živé ulice. Na scénách nebudou chybět ani domácí plzeňští interpreti. Celkem 22 dní programu naplní v centru Plzně pouliční divadlo, koncerty, Djs, taneční vystoupení, food festival, Plzeň Fashion Days a mnoho dalšího.

Celý článek