CS EN

Němé filmy s živou kapelou - letní kino v Proluce

Také festival Živá ulice se účastní letošní filmové horečky a na pět vlahých letních večerů otevírá Kino v Proluce! Není to však ledajaké kino, ale jak je na tomto festivalu zvykem, nabídne promítání z trochu jiného úhlu. Od 10. do 14. srpna se můžete v Proluce těšit na jedinečné němé filmy s hudební doprovodem. Letní biograf odstartuje silent kino. Promítání je zdarma a začíná vždy od 21.00 hodin v Proluce.

Němé filmy s živou kapelou - letní kino v Proluce

Pět jedinečných večerů zahájí silent kino, hudebně-filmový experiment, kdy diváci budou při sledování legendárního němého filmu Metropolis moci volit mezi dvěma zvukovými stopami –původní hudbou Gottfrieda Huppertze z roku 1927 a popovou verzí z osmdesátých let, kterou pro film připravil Giergio Moroder ve spolupráci se zpěvákem Freddiem Mercurym. „Díky dvoukanálovým sluchátkům můžou diváci při sledování filmu přepínat mezi jednotlivými stopami. Sluchátka budou k zapůjčení zdarma na místě, jejich počet je však omezen, doporučujeme proto přijít včas,“ říká Táňa Švehlová, koordinátorka doprovodného programu Živé ulice.

Kino v Proluce pokračuje přehlídkou filmů od králů němé grotesky. Diváci se mohou těšit na grotesku O patro výš, kde se Harold Lloyd snaží zdolat výškovou budovu, s hudebním doprovodem mladé indie kapely Ghost of You, dále na nejlepší film Bustera Keatona Frigo na mašině, ke kterému zahrají alternativně rockový Květy a nakonec na film Charlieho Chaplina Moderní doba s hudebním doprovodem slavné skupiny DVA. Kino v Proluce v pátek 14.8. pak zakončí promítání pásma animovaných filmů, které festival Živá ulice připravil dohromady s plzeňským sdružením Animanie.

 

 

Program letního kina v Proluce:

 

10.8. Metropolis (silent kino)

11.8. Frigo na mašině + kapela Ghost of You

12.8. O patro výš + kapela Květy

13.8. Moderní doba + kapela DVA

14.8. Pásmo krátkých animovaných filmů