CS EN
Živá ulice»PRESS»Tiskové zprávy 2016

Tiskové zprávy 2016

Centrum Plzně provoní už tradičně Festival polévky

Centrum Plzně provoní už tradičně Festival polévky

První zářijová neděle v Plzni už tradičně patří Festivalu polévky. Ve 40litrových kotlích dovezených z Maďarska přímo před zraky diváků budou vařit vyhlášené plzeňské restaurace, bistra i neziskové organizace. Centrum západočeské metropole provoní rekordních 20 druhů polévek. Ochutnávat můžete asijskou exotiku, mexické speciality, rybí polévky i českou klasiku. Festival se koná 4. září od 12.00 do 18.00 hodin.

Celý článek
Skončil hlavní blok Živé ulice, ta v září ale ještě nabídne Festival polévky

Skončil hlavní blok Živé ulice, ta v září ale ještě nabídne Festival polévky

Celkem 10 dní programu a 4 scény v centru města. Divadlo pro děti, koncerty známých interpretů, jako jsou Jiří Schmitzer, Xavier Baumaxa, Trautenberk, Kníry nebo Vložte kočku, food festival národnostních menšin, dva dny nezávislé módy s Plzeň Fashion Days a další bohatý doprovodný program přilákal 25 000 návštěvníků. Pátý ročník festivalu opět oživil centrum Plzně a ještě nekončí – poslední část, zářijový Festival polévky, provoní náměstí Republiky v neděli 4. září.

Celý článek
Živá ulice se rozšiřuje na náměstí i k Brance

Živá ulice se rozšiřuje na náměstí i k Brance

V pátek 10. 8. začala v rámci Živé ulice takzvaná Namlouváníčka, tedy program, jenž navnazuje Plzeňany na hlavní blok Živé ulice. K Proluce a Šafaříkovým sadům se od pondělí přidává hlavní scéna na náměstí Republiky a U Branky. Živá ulice bude na celkem čtyřech místech v centru Plzně probíhat až do neděle 21. srpna. Vstup na všechny akce je zdarma.

Celý článek
Hudba z Živé ulice rozezní centrum Plzně na 10 dní

Hudba z Živé ulice rozezní centrum Plzně na 10 dní

Multižánrový festival Živá ulice odstartuje už příští týden! Od 12. srpna se můžete těšit na dvě scény v Proluce a Šafaříkových sadech, v pondělí 15. srpna se přidají ještě dvě velké hudební scény na Náměstí Republiky a U Branky. Právě hudební program tvoří základ Živé ulice. Kdo rozezní centrum Plzeň tentokrát? Xavier Baumaxa, Jiří Schmitzer, Anna Polívková, Gadjo.cz ft. Mário Bihári nebo plzeňské Kníry, Znouzectnost či Teepee. Na zahraniční produkci se vydejte do Inspiral Garden. Vstup na všechny akce je zdarma.

Celý článek
Živá ulice láká na hudbu, silent kino, food festival, módu i dětský program

Živá ulice láká na hudbu, silent kino, food festival, módu i dětský program

Místo velkého podia příjemná pouliční slavnost s hudbou na Náměstí Republiky. Z Proluky hřiště pro děti, večírky pod korunami růžových keřů v Šafaříkových sadech a U Branky hudební klub pod širým nebem. Koncerty, live session, letní kino, program pro děti, ochutnávka netradičního jídla nebo design a móda.  Festival Živá ulice od 12. do 21. srpna promění centrum Plzně. Vstup na všechny akce je zdarma.

Celý článek

Živá ulice promění centrum Plzně

Místo velkého podia příjemná pouliční slavnost s hudbou na Náměstí Republiky. Z Proluky hřiště pro děti, večírky pod korunami růžových keřů v Šafaříkových sadech a U Branky hudební klub pod širým nebem. Festival Živá ulice promění během letních měsíců už popáté centrum Plzně! Vstup na všechny akce je zdarma.

Celý článek

Živou ulici zahájí pouliční divadlo

Multižánrový festival Živá ulice už tradičně začne divadelním blokem Za dveřmi je… divadlo. 5. ročník Živé ulice odstartuje v DEPO2015 a následně se přesune do Mlýnské strouhy. Těšit se můžete na pouliční divadlo, klaunérii, akrobacii i pohádky pro děti. Chybět nebudou ani koncerty a Dj sety pod širým nebem. Jako každý rok je vstup na veškerý program Živé ulice zdarma.

Celý článek