CS EN

Plzeňané přivítají 22. a 23.6. spolu s festivalem Živá ulice léto hudbou, tancem a divadlem

(Plzeň/Západní Čechy) 22. a 23. června 2013 odstartuje v Plzni v Šafaříkových a Křižíkových sadech první z akcí Multižánrového festivalu Živá ulice – Plzeňská setkání. Na Vítání léta nabídnou organizátoři Plzeňanům dva dny dětských i dospěláckých loutkových představení souboru Buchty a Loutky, swingovou tančírnu v podání Gadjo.cz, lekce tance od Swing Busters Prague, letní hry, lehátka, pohodu anebo vztyčení festivalového totemu. Zahájí tak čtyřměsíční program, který letos nabízí 17 dní mezinárodní i domácí hudby, divadla a doprovodných akcí.

Plzeňané přivítají 22. a 23.6. spolu s festivalem Živá ulice léto hudbou, tancem a divadlem

„Mám pocit že v dnešní době se tak nějak lidé vracejí ke swingu, jako k něčemu, kde můžete divoce projevit svojí radost a pozitivní pohled na svět,“ vysvětluje Gadjo.cz astronomicky rostoucí oblíbenost swingových tančíren a dodává: „Swing není tanec do nablýskaných sálů, ale tanec který vznikl v přístavištích a mezi námořníky a vojáky. A tak má v sobě základní svobodu a veselost.“ Ve znamení tance bude vůbec celý víkend – zároveň probíhající akce Den Meliny Mercouri nabídne v sobotu 22.6. tančírnu u Konzervatoře, kde se přes den vystřídá Kapela 35. pěšího pluku, flamenco nebo reggae.

„Zahoďte kabáty, dlouhé kalhoty nebo sukně a poddejte se létu. Už je tady, díky Bohu,“ zve s úsměvem ředitel festivalu Jakub Vedral a dodává: „Proluka a Šafaříkovy sady jsou jak stvořené k víkendovému pikniku, který my vám umíme zpestřit například divadlem či hudbou. Deky s sebou!“

V neděli v 18 hodin pak festival oficiálně zahájí vztyčení „totemu“. Organizátoři odhalí sochu velblouda z dílny umělecko-průmyslové školy Zámeček, kterou následně nechají děti i dospělé společně pomalovat. Následně bude v září na Festivalu Polévky vydražen a výtěžek dražby bude věnován na sbírku pro nové zvony katedrály Sv. Bartoloměje. 

Následovat bude od 19. do 21. července divadelní blok Za dveřmi je Plzeň, který doveze špičku evropského pouličního divadla. Srpen pak zahájí Namlouváníčka, čtyřdenní rozcvička před hlavním blokem. Živá ulice vypukne 5. srpna a během 7 dní nabídně přes osmdesát kapel i Plzeň Fashion Days (5.-6.8.). Živou ulici zakončí Festival Polévky 8.9. na náměstí Republiky.

Kompletní program Vítání léta i nadcházejících bloků festivalu Živá ulice naleznete na webu www.zivaulice.eu. Všechny akce festivalu jsou zdarma.

Pro více informací se na nás neváhejte obrátit:
Adam Ondráček / media & PR
Ph.: 00420 732 957 387
mail: adam@artprometheus.cz
www.zivaulice.eu