CS EN
Home»Program»Bohnická Divadelní Společnost ®: Ufoun je kamarád

Bohnická Divadelní Společnost ®: Ufoun je kamarád

Bohnická Divadelní Společnost ®: Ufoun je kamarád

Pouliční maňáskový rakvičkový scifi horor odhalující krutou pravdu o tom, že určit, kdo je magor a kdo ne, je těžký oříšek.

Pro děti pohádka se strašidly, pro dospělé velká prča!

Zejména vhodné pro odvážné děti od 4 let a jejich hysterické matky.

František je uzavřený, melancholický chlapec, samotář, se sklonem ke snění za bílého dne. Nemá žádné kamarády a tak se upne k představě, že jednoho dne přiletí na Zem jeho vysnění kamarádi ufounci z Marsu a on se s nimi bude kamarádit. Ba co víc, odletí s nimi z této smutné planety na Mars a zažije tam krásná a neuvěřitelná dobrodružství. Jeho maminka se o Františka bojí a jeho snění o ufounech moc nerozumí. A zde začíná strašidelný příběh. František se ocitne v ústavu, odkud se nedá utéct a který je plný strašidel. Zdá se, že to může špatně skončit. Ale František se začne bránit, odhodí svou plachost a pere se jak o život. V tuhle chvíli nečekaně přilétají Františkovi vysnění Marťánci, vysvobodí jej a odlétají spolu na Mars. František ještě stačí zamávat z oběžné dráhy své mamince, slíbí jí, že nebude na Marsu zlobit a vrátí se včas na večeři.

Představení je vhodné pro všechny věkové kategorie, děti horor snášejí velice dobře a rády si po představení zapůjčenými loutkami příběh znovu přehrají. Zejména veselou scénu, kdy František nechce papat zdravou, zeleninovou polévku a maminka z toho dostane hysterický záchvat, chuděra...

TERAPEUTICKÝ ÚČINEK ZARUČEN!

MNOHO DĚKOVNÝCH DOPISŮ!

Vedlejší účinky - u slabších povah se může objevit hysterický smích, sebereflexe, koktání a lehčí průjem.

hrají: David Slavínský, Michaela Mrázová, Anna Vondřichová, Julie Burešová a Martin Učík

hudbu složil a na housle hraje emeritní virtuos Daniel Meier

scénář, scénografie a divadelní režie: Martin Učík vulgo Dr. Orák

Odborný loutkoherecký poradce: Petr Forman vulgo Rypák

© Martin Učík, Bohnická Divadelní Společnost ® - original

Toto dnes již legendární představení divadla BDS ® se hraje více než 20 let a bylo s velkým ohlasem hráno na rohožce u vchodu do Národního divadla v Praze, v Psychiatrické nemocnici Bohnice, nesčetněkrát na Žižkově, v Lounech, na Hradu Houska, na vodní tvrzi v Popovicích u Berouna, v Banské Bystrici a v Horních Kotěhůlkách. V Černošicích jsme nehráli.

Webové stránky

Facebook