CS EN
Home»Program»Waxwing: Faust

Waxwing: Faust

Waxwing
Waxwing: Faust

LOUTKOVÁ FAUST INSCENACE Loutka vejde do baru ... a do příběhu, ze kterého nikdy nemůže uniknout. Loutková FAUST Inscenace je tragikomický faustovský příběh o vině a touze, a věčné otázce: “Co je smyslem života?” Konec konců, jak lehké je prodat svou duši ďáblu, ale jak těžké je vědět, co to vlastně znamená. Vytvořili a hrají: Zuzana Smolová (CZ) a Peter Gaffney (US) Loutková FAUST Inscenace kombinuje loutkové divadlo s živou hudbou. Představení je v českém jazyce, texty písní částečně v anglickém jazyce.

Pozor! Přestože uvádíme toto představení v Proluce, je určeno hlavně dospělým. Loutkové představení pro dospělé. Neznamená to, že by děti musely zavírat oči a uši (loutka není nikdy nahá a jen málokdy mluví sprostě), ale je možné, že je příběh o Faustovi nebude bavit. Protože Faust není pohádkou, ale exkurzí do metafyzického předpeklí vlastní duše.

Kočující divadelníci Zuzana Smolová (CZ) a Peter Gaffney (US) s profesionálními zkušenostmi s konvenčním i experimentálním loutkovým divadlem, pohybovým divadlem a hudební produkcí. Zajímají je nesmrtelné příběhy, které se odráží v současnosti, příběhy z labyrintů, ve kterých jsme chycení, příběhy z časů nejistých úniků, transformací a změn.

Foto: Lukáš Veselý

 
Jakou část živé ulice máte nejraději?
Za dveřmi je divadlo 12 %
Živá ulice 77 %
Festival polévky 11 %
Celkový počet hlasů: 802