CS EN

Nechte se odpálit z rampy do výšin

V rámci Živé ulice i letos proběhne soutěž plzeňských kapel Mladá krev, a to vlastně potřetí. Je tedy načase se podívat, co prvním vítězům, našlápnuté kapele Y?, tehdejší vítězství a s ním spojené zařazení do hitparády Kiss Proton a hraní na United Islands přineslo. Vzali jsme si na to rovnou frontmanku Y? Hannah Melcr.

Soutěž Mladá krev: Odpalovací rampa pro Plzeňské kapely

Hannah, jsou to vlastně skoro tři roky, co jste se stali s kapelou vítězi soutěže Mladá krev. Ta vás tehdy poslala do hitparády Kiss Proton a na United Islands 2013. Co se od té doby událo a kam jste se posunuli?

“Na Živé ulici jsme hráli v roce 2012 díky výhře v soutěži Mladá krev.Od té doby jsme ušli kus cesty a ustálili naši sestavu. Zúčastnili jsme se finále soutěže Planet rox a dostali se na festival do Kanady, kde jsme si zahráli v září 2014. Po návratu jsme se zavřeli do zkušebny na nějakej ten měsíc cvičili a cvičili. Po intenzivních přípravách jsme vydali píseň "Když nejsi" a k ní i klip.”

Co vás vedlo k natočení profesionálního klipu a proč zrovna song “Když nejsi”? Mimochodem ten klip nasbíral na Youtube nějakých 20 tisíc zhlédnutí, to už vás asi pár lidí zná...

“Inspirace přišla sama, jelikož kolem nás je spoustu lidí, kteří nedělají to, co chtěli, jsou nešťastní a bojí se žít svým snem. Nemyslím si, že jednou písničkou změníme svět, ale někdo se třeba při poslechu na chvíli zastaví a řekne si, že chce něco změnit.”

A kde vás tak mohli naposled vaši fanoušci vidět?

“Posledním velkým úspěchem byl náš koncert na Rock for People, kam jsme byli vybrání jako mladí talenti ,a také naše účast na festivalu Dobré ráno kapely pro ČT2, kde jsme hráli poté, co jsme byli vybráni do stejnojmenného programu na ČT2.”

A co by si vzkázala dalším soutěžícím v Mladé krvi?

“Naše poslední hudební novinka je píseň Let us burn, kterou jsme nahráli živě ve zkušebně. Bylo to spousta práce, ale nic jiného než práce vás nedovede k tomu abyste dělali co opravdu chcete. Takže - dejte do koncertu na Živé ulici všechno, dejte ale všechno do koncertu i v úplně zapadlém klubu. Dávejte do toho všechno a vrátí se to, fakt.”