CS EN

Stručný přehled všech scén Živé ulice

Plzeň plná koncertů, pouličního divadla, programu pro děti, food festivalu národnostních menšin, pohádek, letního kina, módy a podobně. Ztrácíte se v tom? Připravili jsme pro vás stručný přehled všech scén a bloků v rámci 7. ročníku Živé ulice!

Stručný přehled všech scén Živé ulice

Plzeňská namlouváníčka

10. – 12. 8. 2018

Předzvěst Živé ulice, která si „namluví“ Plzeň výstavou, pohádkami pro děti, divadlem v rámci projektu Kolik stojí svoboda? i DJs pod širým nebem. Navnaďte se na následující týden, kdy naplno začne 7. ročník Živá ulice.

Místa: Proluka, Šafaříkovy sady

Živá ulice

13. – 19. 8. 2018

Koncerty a večírky plné plzeňských kapel i zahraničních interpretů. Rock, jazz, swing, pop i electro. Divadlo pod širým nebem, scéna pro děti, český design a autorská móda. Food festival, se kterým procestujete celý svět. Tenhle týden bude plný programu! Sto zvířat, Midi Lidi, VOILA, Znouzectnost, Xavier Baumaxa a spousta dalších kapel na několika scénách. Jak je otevřeme?

Anděl Café Stage: 13. - 19.8.

Zach's pub: 15. - 19.8.

náměstí Republiky: 15. - 19.8.

Proluka: 10. - 19.8.

Inspiral Garden: 10. - 19.8.

Místa: Náměstí Republiky, Proluka, Šafaříkovy sady, Smetanovy sady, Křižíkovy sady, Zach's Pub

Program zde.

Babylon na Plotně

14. – 15. 8.

Food festival národnostních menšin

Kuchyň je světově nejoblíbenější místo pro setkávání. Zde se předávají tradice z generace na generaci a vzniká pocit domova. Vůně, chutě a pára se vznáší nad hrncem. Ochutnávka jídel různých národů, doprovázené tanečními vystoupeními, módními přehlídkami, čtením pohádek pro děti a dalšími aktivitami, to jsou dva dny slavnosti Babylon na plotně.

Místo: Šafaříkovy sady

MINT: Plzeň Fashion Market

16. – 17.8.

Dvoudenní prodejní veletrh MINT: Plzeň Fashion Marekt se po roce vrací do Plzně a nově bude v ulici Bedřicha Smetany! Dva dny nezávislé módy a designu, 39 prodejců a k tomu djs i koncerty. Plzeň se od 16. do 17. srpna stane Mekkou módy! Těšte se na šperky, oblečení, kabelky, designové nádobí a další designové kousky. Slow fashion přijíždí do Plzně. Buďte u toho!

Místo: ul. Bedřicha Smetany

Loutkoviště

10. - 19.8.

Přijďte si zahrát svojí oblíbenou pohádku konečně sami! Vždyť jen vy víte, jak skutečně končí... V Proluce pro vás budou letos připraveny originální konstrukce loutkových divadýlek, kde si každý může vyzkoušet, jaké to je hrát loutkové divadlo - stát se na chvíli hercem, režisérem, hudebníkem nebo divadelním kritikem. Celodenní zábava pro celou rodinu bude otevřena v Proluce každý den od 15 do 19 hodin.

Místo: Proluka

Kolik stojí svoboda

10. - 19.8., 21.8.

Multižánrový happening k připomenutí 50 let od okupace tehdejšího Československa. Spitfire Company, divadlo Líšeň, Divadlo Continuo, Vladimír Merta, Jan Kryl, Tea Jay Ivo, besedy, filmové projekce... Připomeňte si rok 1968. Více informací zde.

Místo: Proluka, Inspiral Garden, náměstí Republiky, Moving Station

Festival polévky

2. 9. 2018

První neděle v září už tradičně patří polévkám. V areálu Plzeňského Prazdroje se opět bude vařit přímo před zraky návštěvníků ve 40litrových kotlech dovezených z Maďarska. Těšte se na českou tradici i exotické chutě. Kdo vyhraje tentokrát? Přijďte ochutnávat a hlasovat od 12.00 do 18.00 hodin. Vstup na festival je zdarma.

Místo: Plzeňský Prazdroj