CS EN

Začíná Živá ulice!

(Plzeň/ČR) Dnes, 5.8.2013 začíná sedmidenní Multižánrový festival Živá ulice - Plzeňská setkání. Uskuteční se v historickém centru Plzně na sedmi scénách a nabídne přes 100 hudebních, divadelních a výtvarných projektů. Očekávaná návštěvnost po minulém roce je 50 tisíc lidí.

Začíná Živá ulice!

“Plzeň je jedno z nejkrásnějších měst, které znám a jako takové si zaslouží, aby jeho centrum žilo naplno. Aby bylo místem setkávání se a kde se lépe sejít, než při společném zážitku?” zve na festival Jakub Vedral, jeho ředitel. Během sedmi dní se tak na sedmi scénách představí celoevropsky známé hvězdy jako jsou Acollective (IL), Jamaram (DE), My Name is Music (AT) či slovenští Longital spolu s českými legendami jako je Radim Hladík a Blue Effect či Progres 2. Festival Živá ulice přiváží i výběr z indie scény - polské balkánsko-cirkusové ska Tsigunz Fanfara Avanatura, francouzské Les Fraises Chevelures, Lealoo nebo zimbabwského reggae srdcaře Mannexe Motsiho, který vystoupí v Zach´s Pub s českými Dub Artillery. Jazzu bude patřit Měšťanská beseda chill-out si můžete užít na Buena Vista beach stage před Západočeským muzeem nebo v Inspiral Garden v Šafaříkových sadech, kde bude rovněž připravena relax zóna s lehátky a outdoorovými hrami. Dětem patří scéna v Proluce - nabídne každý den od 16 hodin představení, romský streetdance, kruzy kresby nebo workshop v stolním fotbálku či výrobě loutek. První dva dny, 5. a 6.8. dopní Živou ulici v Šafaříkových sadech prodejní veletrh módy a designu Plzeň Fashion Days. A aby jste to všechno stíhali, každý den budou k zapůjčení na náměstí Republiky festivalové koloběžky..

Nezpochybnitelnou součástí Živé ulice je i soutěž talentů “Mladá krev”, která se letos koná v česko-německé verzi. Před hvězdami na hlavní stage tak vystoupí 6 českých a 6 německých kapel, které budou bojovat o divácké hlasy na facebooku Živé ulice. 8. srpna se můžeme rovněž těšit na Open Mike Michaela Kyselky a pokus o největší Plzeňský jam - všichni hudebníci jsou vítáni pod 21 hodině U Branky (Anděl café stage)!

Kompletní program a další informace naleznou návštěvníci na www.zivaulice.eu a na infostánku na náměstí Republiky. Pro více informací nás rovněž neváhejte kontaktovat:
Adam Ondráček / media & PR
Ph.: 00420 732 957 387
mail: adam@artprometheus.cz
www.zivaulice.eu
www.artprometheus.cz