CS EN

21 plzeňských kapel vyráží do bitvy v soutěži Mladá krev

V sobotu 23.6.2012 odstartovala soutěž Mladá Krev, která nabízí plzeňských hudebním formacím příležitost probojovat se na United Islands České Spořitelny v roce 2013 a dostat se do hitparády Kiss Rádia Proton. 16 hudebních skupin vybraných dramaturgy festivalu Živá ulice si zahraje na Republika Stage po boku hvězd jako jsou Please The Trees, Toxique či Monika Načeva.

21 plzeňských kapel vyráží do bitvy v soutěži Mladá krev

Festival Živá ulice a Kiss Rádio Proton odstartovali klání na Republika Stage

První dvě se představili v sobotu na náměstí Republiky v rámci akce United Plzeň / ochutnejte hudbu z Ostrovů!. Stalo se tak symbolicky přesně v den letošního ročníku United Islands České Spořitelny. Je tedy dost dobře možné, že The Aprill nebo Epik Fajl do roka a do dne na pražských ostrovech představí v plné parádě.

O dvou vítězích nerozhoduje nikdo jiný než posluchači a návštěvníci festivalu Živá ulice - Plzeňská setkání. A hlasování je více než jednoduché - stačí skočit na facebook Živé ulice, najít fotku své vybrané kapely a dát like.

"Je to jen na vás samotných, kdo má svůj sen a ať si za ním jde. Mladá krev může být drobným pošťouchnutím, pomocnou rukou pro ty nejnadějněší z Plzně," říká dramaturg Živé ulice David Gaydečka a dodává s úsměvem: "Vždy je to ale především o vaší vlastní dřině. Tak zatnout zuby a porvat se o prvenství!"


Soutěž Mladá krev probíhá od 23. června do 9. září 2012, kdy bude uzavřeno hlasování a sečteny a vyhlášeny výsledky. Mezitím se plzeňané i kapely mohou těšit na léto nabité hudbou, divadlem a doprovodnými programy v podání Živé ulice.

CHCI HLASOVAT PRO MOU OBLÍBENOU KAPELU NA FACEBOOKU ŽIVÉ ULICE

CHCI HLASOVAT PRO MOU OBLÍBENOU KAPELI NA WEBU KISS PROTON

Jen přes noc z 23. na 24. června získali první dvě kapely - Epik Fajl a The Aprill hned několik stovek hlasů. Klání ovšem teprve začalo a souboj mezi plzeňskou šestnáctkou je stále otevřený.

Termíny koncertů:

23.6.: Epik Fajl, The Aprill
30.6.: Frajara Putika
9.8.: Starfire
10.8.: Memoary
11.8.: Steakhouse Orchestra
12.8. The Osels
13.8.: Strangemind
15.8.: Y?
16.8.: eXfiles
16.8.: Whats Your Favorita Number?
17.8.: Ape Town
17.8.: Strašlivá podívaná
17.8.: Ocho Rios
17.8.: Takita Taka
18.8.: Žblept
18.8.: Tribal Theory
18.8.: Aftersix
18.8.: Rezatý rakety