CS EN

Živá ulice 2013

Plzeň žije v létě naplno! Chystá se na vás týden světové i domácí hudby, divadel, doprovodného a dětského programu. Šest scén – Republika Stage, Zach´s Pub Stage, Anděl stage u Branky, Buena Vista beach stage u Západočeského muzea, Inspiral Garden v Šafaříkových sadech a dětský program v Proluce.

Živá ulice 2013

ŽIVÁ ULICE 2013

5. - 11.8.2013

Živá ulice přiváží letos kvalitní jména prověřená evropskými festivaly. Do Plzně míří jedna v Evropě nejpopulárnějších indie formací – izraelští ACOLLECTIVE! Festival zároveň nabídne nejnovější hudební export od našich sousedů: rakouské MY NAME IS MUSIC a německé JAMARAM. Festival tak dál navazuje úzké vztahy s našimi německy hovořícími sousedy a nabízí atraktivní turistický cíl. Na Živé ulici budete moci zažít smíšené česko-německé komentované prohlídky v podání organizace Tandem a novinkou je i složení soutěže Mladá krev – utká se v ní šest českých a šest německých talentů. Ti čeští si zahrají i na festivalech v Německu.

Milovníci alternativního písničkářství se mohou těšit na nový projekt Mikoláše Růžičky (poloviny formace Republic of Two, kterou jste mohli na Živé ulici vidět minulý rok) Piano, která vás spolu se snivým duem Kieslowski ohromí svou silnou melancholií. Čekají vás i kapely slavných herců – dorazí Jan Budař a Eliščin band nebo kapela Ondřeje Brzobohatého. Doplní je tradiční kvality v podání Vladimíra Mišík a kapely Blue Effect nebo plzeňských Tleskačů.

Samozřejmostí je doprovodný program v podobě Kulturního Hydeparku a dětského programu složeného především z divadelních představení a workshop. Novinkou na letošním festivalu je Buena Vista Beach stage, která nabídne plážovou atmosféru koktejlů a djs v pomalých, houpavých rytmech.