CS EN

Živá ulice žádá Plzeň o ruku!

(Plzeň) O Plzni se říká, že je žena - empatická, estetická a kreativní. I proto jí patří titul Evropského hlavního města kultury 2015. A festival Živá ulice, jsa rodu mužského, se rozhodl ji požádat o ruku.

Živá ulice žádá Plzeň o ruku!

Festival Živá ulice žádá Plzeň o ruku, začínají Plzeňská Namlouváníčka

(Plzeň) O Plzni se říká, že je žena - empatická, estetická a kreativní. I proto jí patří titul Evropského hlavního města kultury 2015. A festival Živá ulice, jsa rodu mužského, se rozhodl ji požádat o ruku.

„Plzeňská Namlouváníčka jsou čtyřdenní program, během kterého se, jako každý chlap, rozhoupáváme k symbolickému požádání o ruku. A po minulém roce mám tušení, že Plzeň řekne ano,“ vysvětluje s úsměvem Adam Ondráček z organizačního týmu festivalu. 1. srpna 2013 tak začíná program Plzeňských Namlouváníček na dvou scénách – Inspiral Garden v Šafaříkových sadech nabídne po čtyři dny koncerty a v Proluce se můžete těšit na zahájení výstavy Barva na ulici nebo na dnes již legendární představení Stand´artní kabaret souboru VOSTO5.

„Výstavy Barva na ulici se účastní 4 výtvarníci z Regensburgu, 3 výtvarníci z Weidenu a Plzeň bude reprezentovat 11 umělců. Tentokrát je českých zástupců více než obvykle, protože jsme přizvali mladé výtvarnice, které nejsou ještě členkami UVU,“ říká Květa Monhartová, kurátorka. Vernisáž, která se koná 1. srpna od 17 hodin, doprovodí kapela Bluesy. 

Zároveň se mohou čtenáři 1. srpna těšit na koncert plzeňské kapely Sebevrány, která od 20 hodin vystoupí v intimním prostoru Inspiral Garden. Sebevrány propojují djs techniku vynylů s alikvótním zpěvem, bicími a perkusemi.

Festival Živá ulice – Plzeňská setkání pak začíná 5.8.2013 a během sedmi dní nabídne na sedmi scénách přes 100 hudebních a divadelních projektů a happeningů. V pondělí se můžete těšit nejenom na koncert izraelských Acollective ale i na veletrh nezávislé módy a designu Plzeň Fashion Days nebo na oblíbenou kapelu Zrní. „Legendární úterý“ nabídne české legendy Radima Hladíka a Blue Effect a Progres 2, „Folkový čtvrtek“ zase Jablkoň, Jiřího Dědečka, Jananas a nový projekt Mikoláše Růžičky Piano. Během „Mezinárodního pátku“ se pak můžeme těšit zimbabwského reggae zpěváka Mannexe Motsiho či slovenské Longital na komorním koncertě v Inspiral Garden.

Každý den bude pro děti připravena od 16 hodin divadelní pohádka v Proluce a řada doprovodného programu - fotodílna Plzeňského deníku, Animaraton, půjčovna koloběžek Yedoo, workshop a turnaj ve stolním fotbálku nebo kurz kresby Pavla Trnky.

Kompletní program naleznete na www.zivaulice.eu a od 5.8. v infostánku na náměstí Republiky.
Pro více informací se na nás neváhejte obrátit:
Adam Ondráček / media & PR
Ph.: 00420 732 957 387
mail: adam@artprometheus.cz
www.zivaulice.eu
www.artprometheus.cz